Tere!

Me oleme Brit ja Birgit.

Keskendume kohaliku kogukonna ja loodusturismi ettevõtete koostöövõimekuse arendamisele, luues looduslähedase platvormi võrgustumiseks ja teenuste-toodete esitlemiseks.

Meie visiooniks on luua inspireeriv keskkond, mis toetab keskkonnateadlikkuse tõstmist ja looduskaitselist mõtteviisi.

Soovime pakkuda osalejatele ehedaid ja autentseid elamusi, mis jäävad kauaks meelde, turgutades vaimset tervist ja rikastades kogemusi.

2023 toimunud Aegviidu Matkafestivali järelkaja

Laupäeval, 12. augustil toimub Aegviidu Tervisedepoo ja kohaliku rahvamaja koostöös Aegviidus esimest korda matkafestival.

„Soovime festivaliga tutvustada Aegviidut kui Eesti matkapealinna – selle tiitli sai alev 2015. aastal. Lisaks püüame ärgitada inimesi avastama selle piirkonna looduse ilu ja matkamisvõimalusi,“ sõnas matkafestivali üks peakorraldaja, Aegviidu Tervisedepoo perenaine Brit Tammejõe.

Ta märkis, peale selle, et Aegviidu on tõeline aare matkasõpradele, on piirkonnal ka põnev kultuurilugu ning palju avastamisrõõmu pakkuvaid vaatamisväärsusi: „Ka meie festival pakub mitmekesist ja kaasahaaravat programmi, mis sobib nii algajale matkasõbrale kuni kogenud seiklejale.“

Festivali algusest ennelõunal kuni kella kaheni päeval on Aegviidu kõlakoja laval spetsialistide ettekanded loodusest ja matkamisest, seejärel algavad retkejuhtidega matkad, pärast matkasid jätkuvad ettekanded. Lisaks on festivalialal töötoad ning kogu päeva jooksul eraldi tegevused lastele.

Matkal osalemiseks soovitavad korraldajad end kindlasti kodulehel matkafestival.ee eelnevalt registreerida.

„Igale matkale pääseb piiratud arv soovijaid, eelmüügis on saadaval veel viimased piletid. Kui juhtub, et mõnele matkale jääb vabu kohti, on võimalik sellele ka festivalipäeval registreeruda,“ rääkis Brit Tammejõe.

Ta lisas, et matkafestivali ajal toimuvad 15 matka ei eelda kõik seljakottidega metsa minemist: „Kavas on mitut laadi matku, igale maitsele midagi. Näiteks tutvustab Tõnis Raudla, kelle südameasi on olnud Aegviidu jaamakompleksi taastamine, Aegviidu jaama. Retkejuht Merle Rallmanni matkal seovad osalejad silmad kinni, et nägemismeele välja lülitamise abil keskenduda kõigile teistele meeltele, psühholoog Kristi Raava viib osalejad meelerahumatkale, mille käigus tehakse harjutusi, mis teravdavad meeli ja aitavad lõdvestuda. MTÜ Aegviidu Aeg kutsub jalutuskäigule, kus tutvustatakse alevit ja selle ajalugu.“

Lastele pakub RMK Aegviidu külastuskeskus lõbusat matkamängu. Selleks tuleb külastuskeskusest saadud QR-koodi ja telefoni abil läbida Sõõriksoo 1,5kilomeetrine rada. Lisaks viib Illimar Pilt läbi Papa Piltsbergi mürgeldamisrohke metsamatka. See on mõeldud 6-10aastastele lastele koos vanematega. Brit Tammejõe selgitas, et matkaga tekitatakse tugevam side lapse ja vanema vahel.

Neil, kes matkadel osaleda ei soovi, on võimalik osta internetist või kohapeal festivalipääse, mis tagab pääsu kõigile kõlakoja pargis toimuvatele üritustele ning õhtusele kontserdile.
„Päeva jooksul on väga palju põnevaid ettekandeid. Näiteks tuleb Vahur Sepp rääkima, kuidas metsloomadega metsas kohtuda. Tervisedepoost on tulnud mitmed inimesed küsima, kuidas neil oleks võimalik karusid kohata, teised seevastu ütlevad, et ei julge metsa marjule või seenele minna, sest kardavad karusid. Eestimaal matkamisest kõneleb Martin Suga, kes on sellel aastal käinud läbi RMK kõik neli Eestit läbivat matkateed kogupikkusega 2038 kilomeetrit. Kõik need matkateed läbivad ka Aegviidut,“ ütles Aegviidu Tervisedepoo perenaine.

Festivali külastajail on võimalik käia ka kohvikutes – samal ajal on Aegviidus kodukohvikute päev. Matkafestival lõpeb kontserdiga, kus esinevad Mari Jürjens, Ain Agan ja Krista Citra Joonas.

 

Külli Koppelmaa, Ida-Harjumaa nädalaleht Sõnumitooja 9.8.2023

Möödunud nädalavahetusel meelitas Aegviitu ning selle ümbruse metsa- ja matkaradadele sadu inimesi esmakordselt korraldatud matkafestival.

Kuigi seda külastasid peamiselt mujalt tulnud inimesed, on festivalist kasu ka piirkonnal. Eesti matkapealinn sai suurepärast reklaami ning festivalil käinud matkasellid toetasid kohalikke ettevõtlikke inimesi – samal päeval toimunud Aegviidu kohvikutepäeval kodukohvikud avanud inimesed märkisid, et tänavu käis nende juures rohkem külastajaid kui varem.

 

Laupäeval, 12. augustil toimus Aegviidu Tervisedepoo ja kohaliku rahvamaja koostöös Aegviidus esimest korda matkafestival. Külastajatele jagatud käepaelade järgi käis festivalil 450 inimest.

„See ületas kõik meie ootused, arvestades, et tegime festivali esimest korda ning samal ajal toimusid mitu suurt üritust,“ sõnas matkafestivali üks peakorraldaja, Aegviidu Tervisedepoo perenaine Brit Tammejõe.

Ennelõunal alanud matkafestivali päevajuht oli tele- ja raadiosaadetest tuttav matkamees Väino Laisaar. Kogu festivalipäeva jooksul olid Aegviidu Kõlakojas ettekanded, kus kõneldi kõigest looduse ja matkamisega seonduvast alates metsataimede tundmisest kuni detailse matkavarustuseni.

Festivalipäeva keskel oli ettekannetes kahetunnine paus – siis toimusid matkad. Valida oli 15 matka hulgast. Kõige populaarsemaks osutus kõige pikem retk – Uuejärve matkapesa neljatunnine räätsa- ja jalgsimatk Jussi kanarbikunõmmedele, see oli festivali kodulehel juba varem välja müüdud. Retkejuht oli Marilin Pehka.

Korraldajad kinnitasid, et ühtegi matka huviliste puudumise tõttu ära jätta ei tulnud, pigem oli vastupidi – kuna soovijaid oli palju, võtsid mõned retkejuhid oma gruppi rohkem inimesi, kui esialgu plaanisid.

Festivalialal olid ka töötoad, kus kõneldi näiteks jalgsimatka ABCst või juhendati, kuidas matkal soojalt magada. Eraldi tegevused olid lastele. Kehra orienteerumisklubi Põrgupõhja tegi kõlakoja parki orienteerumislabürindi. RMK Aegviidu külastuskeskus pakkus lõbusat kogupere nutimatka Sõõriksoo rajal, Illimar Pilt viis 6-10aastaseid lapsi koos vanematega metsa mürgeldamismatkale.

Matkadel osalejail oli võimalus Aegviidu Tervisedepoos tasuta riietuda, pesta ja saunamõnusid nautida. Matkafestival lõppes kõlakojas lõkke süütamise ja kontserdiga.

Brit Tammejõe rääkis, et nii kõik ettekannetega esinenud kui matkade korraldajad olid meelsasti nõus festivalil osalema.

„Matkakorraldajate jaoks oli siin justkui matkamess, kus neil oli võimalus end reklaamida natuke teistsuguses vormis kui messikeskuses – vabas õhus ja mõnusas keskkonnas. Enamus neist kasutab Aegviidut teenimiskohana, sest siinkandis on väga palju võimalusi matkamiseks ning siia on väga hea rongiga tulla,“ lausus ta.

Ka festivalile tulid suurem osa matkasõpru rongiga, alevis suurt autoderivi ei olnud. Loodusmatkadel käisid valdavalt mujalt Harjumaalt ja Tallinnast tulnud inimesed, kohalikud osalesid peamiselt Aegviidu alevi ajalugu tutvustavatel ringkäikudel.

Brit Tammejõe ja festivali teine korraldaja, Aegviidu rahvamaja kultuurijuht Birgit Pihlamäe plaanivad 2015. aastal matkapealinna tiitli saanud Aegviidus matkafestivali korraldada ka tuleval aastal, kuid ilmselt pisut teisel ajal, tõenäoliselt augusti esimesel nädalavahetusel, et ei kattuks Viru folgi ja Arvamusfestivali toimu-misajaga.

 

Külli Koppelmaa, Ida-Harjumaa nädalaleht Sõnumitooja 16.8.2023

Aasta teo tunnustus antakse välja SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) poolt uuele või juba traditsioonilisele sündmusele, projektile, uuele mõtteviisile, heale koostööle või muule silmapaistvale tegevusele.
 
Aegviidu Matkafestival esitajate silmade läbi:
“Festivali korraldajad on suutnud luua piirkonnale ainulaadse sündmuse, mis ühendab traditsioonilised väärtused ja uuendusliku lähenemise. Festivali kordaläinud korraldamine nõuab mitte ainult entusiasmi, vaid ka sügavat arusaamist kohalikust keskkonnast ja kultuurist. See on suurepärane näide sellest, kuidas kohalik kogukond saab oma unikaalsust esile tuua, pakkudes samal ajal külastajatele unustamatu kogemuse.
Üks festivali silmapaistvaid omadusi on selle pühendumus kohaliku keskkonna ja kogukonna kaitsmisele ja arendamisele. Festivali korraldajad on võtnud endale südameasjaks looduse säilitamise, jätkusuutliku arengu ja kogukonna heaolu tagamise. Aegviidu Matkafestival on platvorm, kus osalejad saavad jagada oskusi ja teadmisi mitmel erineval tasandil. See soodustab kogukonna haridust, õpetades inimestele mitte ainult matkamise ja looduses viibimisega seotud oskusi, vaid ka keskkonnahoiu, kohaliku ajaloo ja kultuuri kohta. Oskuste ja teadmiste jagamine festivali raames rikastab osalejate kogemusi ning aitab tõsta teadlikkust oluliste teemade osas.
Aegviidu Matkafestival annab olulise tõuke kohalikele ettevõtetele ja teenusepakkujatele suurendades nende nähtavust ning pakkudes platvormi oma toodete ja teenuste esitlemiseks suurele publikule. Festival soodustab ka ettevõtete vahelist koostööd, luues võimalusi partnerlusteks ja ühistegevusteks teiste ettevõtetega piirkonnas.
Aegviidu Matkafestival on mitmekülgne sündmus, mis mitte ainult ei paku meelelahutust, vaid toetab ka kohaliku kultuuripärandi ja identiteedi, keskkonna ja kogukonna arengut ning säilitab kohalikke väärtusi ja traditsioone tuues kasu mitte ainult osalejatele, vaid kogu piirkonnale. Kõik need aspektid muudavad selle festivali igati vääriliseks Aasta Teo tunnustuse saajaks Harjumaal.”
 
 
“Aegviidu matkafestival oli suurepärane sündmus piirkonnas, mis tõi kohale hinnanguliselt 450 külalist nii kohapealt kui kaugemalt. Matkafestival aitab kaasa looduse väärtustamise, kestliku sündmuskorralduse kui ka tervise edendamisse läbi liikumisharrastuse. Sündmusel oli korralik koduleht, mis kajastas nii programmi kui võimaldas otse veebilehelt pilet matkadele osta. Programm oli mitmekesine sisaldades nii matkasid, kontserti, töötube suunatuna erinevatele sihtrühmadele nagu lapsed, pered, aga ka spetsiifilise matkahuviga inimesed. Sündmusele laululaval oli kenasti kaasatud kohalikud ettevõtjad toitlustama. Programmis olevad matkad olid temaatiliselt, hästi kirjeldatud ning mitmekesised. “Matkamenüüs” oli igale maitsele midagi ning hinnatase oli hoitud mõistlikuna. Sündmust turundati nähtavalt sotsiaalmeedias ning kajastati ka peale toimumist läbi artiklite ning mõnusa fotogalerii.
Kindlasti väärib antud sündmus tunnustamist, kuna aitab piirkonna turismivõimalusi laiemalt tutvustada, aitab kujundada Aegviidu kui matkapealinna mainet ning toob piirkonda loodust väärtustavad aktiivse eluviisiga külalised. Kindlasti ootavad paljud külalised juba sündmuse kordumist järgmisel aastal.”
"Soovime festivaliga tutvustada Aegviidut kui Eesti matkapealinna – selle tiitli sai alev 2015. aastal. Kutsume külastajaid avastama selle piirkonna looduse ilu ja matkamisvõimalusi,”

Aegviidu Matkafestivali korraldustiim

Shopping Cart