Aegviidu Matkafestival

10. august 2024

Esinejate nimekirja avaldame

1. mail 2024

 

Matkapealinn Aegviidu | Kuidas planeerida matkavarustust | Tuli ja vesi | Kuidas käituda karuga kohtumisel? |   Eetika, õiguste ja vajaduste kooskõla jpm.

Päeva juhib VÄINO LAISAAR

 

Õhtune kontsert lõkke saatel algusega kell 18:00
JAREK KASAR sekka pikitult legendaarsete CHALICE paladega

Matkad

Aegviidu võlub oma maalilisuse, looduse ürgsuse ja hubase atmosfääriga olles tõeline aare matkasõpradele. Aegviidu matkafestival pakub mitmekesist ja kaasahaaravat matkaprogrammi, mis sobib nii algajale matkasõbrale kui ka kogenud seiklejale.

Gattšina-Tallinn-Paldiski liinil 1870. aastal valminud Aegviidu raudteejaama kompleksi kümnekonnast ehitisest on alles peaaegu kõik alates jaamahoonest kuni sauna ja kemmerguni, vaid teiselpool raudteed asunud pagasiruum on hävinud. Ringkäigu viib läbi muinuskaitseameti pärandihoidja tiitlile nomineeritud Tõnis Raudla, kes isiklikult on taastanud veetorni, jaamahoone ja sauna, ning on andnud suure panuse ka depoo ja jääkeldri taastamisse.

Kõigile ajaloo- ning arhitektuurihuvilistele.

1868. aastal loodi Balti Raudtee Selts, mille aktsiatest saadud rahaga ehitati kõigest kahe suvega valmis ligi 400 km pikkune raudteeliin Paldiskist Tosnoni. Raudteejaamad ehitati 20-25 km vahedega, enamasti jõgede lähedusse. 
1870. aastal valminud Aegviidu raudteejaam (saksa k Charlottenhof – saanud oma nime kohaliku mõisaproua Agnes Charlotte von Hoyningen-Huene järgi) oli üks kahekümne ühest Balti raudtee jaamast. Neid ehitati üle-venemaaliste tüüpprojektide järgi, jagunedes viide klassi. Vastavalt klassile kujundati jaamahoonetele ruumiprogramm ja sisustus. 
Aegviidu raudteejaama peahoone ehitati III klassi jaama tüüpprojekti alusel. Plaan nägi ette puidust kahekorruselise põhikorpusega hoonet, millega liitub ühekorruseline tiib. 
Jaamakompleksi kuulusid lisaks peahoonele veel punastest tellistest veetorn, vedurikuur, kaks teenistujate elamut, pagasihoone, tualett, küttekuur ja jääkelder, eemal asub jaama pumbamaja.

Algselt asus hoone läänepoolses otsastelegrafistide tuba, selle kõrval oli III klassi reisijate ooteruum. Nende taga on jaamavahtide ruumid. Hoone keskosas olid telegraafi ja jaamaülema kontor, mille taha jäi vestibüül. Jaamaülema kontori kõrval asus I-II klassi reisijate ooteruum koos daamide toaga, nende taga köök ja puhvet. Vaksalihoone teisel korrusel paiknesid jaamatöötaja(te) eluruumid.

Tõnis Raudla on esitatud Muinsuskaitseameti pärandihoidja tiitlile ning Tõnis Raudla looga saab lähemalt tutvuda Sõnumitoojas:

https://sonumitooja.ee/tonis-raudla-on-aegviidus-havimisest-paastnud-mitu-raudtee-ehitist/

Matka käigus avastame ja maitseme Kõrvemaal kasvavaid rohkem ja vähem tuntuid toidutaimi. Räägime taimede kasutusvõimalustest köögis ja tervise turgutamisel ning jagame üksteisega kogemusi. Liigume metsas, ka rajalt kõrval, seetõttu palun riietuda ilmastiku- ja putukakindlalt ning kanda kinniseid maastikul liikumiseks sobilikke jalanõusid. Kaasa võtta veepudel, sest maitseme erinevaid taimi ning vahel on hea veega suud loputada. Matka kestus 1,5h.

Matk on sobiv igas vanuses osalejale, kellel on uudishimu ja julgust metsikuid maitseid avastada ning soov teada saada taimede söögiks kasutamise viisidest. Sobib ka vähese koormustaluvusega inimestele, sest liigume rahulikus tempos ja lühikest distantsi.

Matka viib läbi Ajaleidja Loomemaja retkejuht Ella Kari. Ella on  taimetark, keda paelub loodus ja inimese ajas muutuv suhe sellega. Lisaks looduses liikumisele ja erinevatele taimedelt õpitud tarkustele, meeldib talle taimi ka köögis, kosmeetikas ja käsitöös kasutusele võtta. Nii on iga looduses käik väärtus omaette, mis hiljem kajastub nii hingeseisundis, keldririiulil kui ka toidulaua peal.

Aegviidus asuv Ajaleidja Loomemaja pakub koostegemise rõõmu läbi erinevate tegevuste nii kohalikele kui külalistele. Pakume erinevaid loometegevusi, töötube, trenne ja teenuseid nagu keraamika, viltimine, kokandus, jooga, helimeditatsioonid, hingamine, massaaž ja palju muud. Lisaks pakume võimalust ruume rentida ürituste korraldamiseks, majutust ja toitlustust.

https://ajaleidja.wordpress.com/

Kosutusretkel avastame viise, kuidas kiire elutempoga edukamalt toime tulla! Sel korral on Kosutusretke fookusteemaks süütundeta aeglustamine. Väikegrupis matkamine pakub meile personaalsemat kogemust ning põnevaid vestlusi, mis inspireerivad julgemalt iseendale aega võtma ja seda päriselt nautima. Ühendame tervisliku aktiivsuse, looduse, kohalolu, eneseanalüüsi ja toetavad kaaslased, mis kõik on olulised tegurid läbipõlemise ennetamisel ning tagajärgedega tegelemisel. Väljume igapäeva virr-varrist ja naudime üheskoos kosutavat jalutuskäiku! Jalutuskäik kestab umbes 2 tundi.

Kõigile, kes tunnevad, et sooviksid kiire elutempoga veelgi paremini toime tulla. Jalutame rahulikult ja erilist füüsilist ettevalmistust ei eelda. Matk loob enam väärtust alates ~15. eluaastast.

Matka viib läbi Lihtsalt Rahulikult matkajuht Maret Kesküla.Lihtsalt Rahulikult toob oma tegemistes esile aeglustamise ja lihtsustamise positiivset mõju nii indiviididele kui ka laiemalt meid ümbritsevale. Lihtsalt Rahulikult teenuste hulka kuuluvad erinevad aeglustamise kursused, veebikoolitused, personaalne nõustamine, tellimuskoolitused ja loomulikult ka Kosutusretked. Ettevõtet veab eest psühholoogia- ja turismiharidusega Maret Kesküla, kes tugineb oma tegevuses teaduspõhisele taustale ning jagab inspiratsiooni ka aeglase elustiili liikumise ja isiklike kogemuste näitel. Lihtsalt Rahulikult eesmärk on aidata inimestel leida endale sobilikku elutempot ja õppida puhkamise kunsti kiirel ajal.

https://lihtsaltrahulikult.ee/

 

Kahe tunni jooksul läbime ca viie kilomeetrise matkaraja Aegviidu metsades. Kergel metsarännakul paneme proovile matkajate meeleelundid ja saame uusi teadmisi loodusest. Riietus vastavalt ilmale. Kaasa hea tuju ja valguskindel sall või puhv! Sobib nii seltskonnaga kui üksikutele matkalistele, vanuselist piirangut ei ole.

Matka viib läbi Meelega Matkad ja N35 matkaklubi retkejuht Merle Rallmann.

Merle Rallmann on jalgsi looduses rännanud üle 8000 kilomeetri. Ta on tallanud Batlikumi matkateid ning Hispaanias ja Portugalis Camino de Santiago palverännuteid, millest pikimad 1000 kilomeetrit. Kõik sai alguse kümme aastat tagasi Oandu-Ikla matkateest, kus ta sai külge pikamaamatkamise pisiku, millest siiani vabaneda pole õnnestunud. Matkadel on Merle motoks “The best plan is no plans, just ideas”.  Selline suhtumine annab teele minnes kergustunde juhuks, kui eelnevalt mõeldu ei realiseeru ja teel olles tuleb olla loov. Nii saab pingevabalt nautida teelolemise protsessi.

https://www.facebook.com/meelegamatkad

Mustjõe külla saabudes satume korraga ajas tagasi ülemöödunud sajandisse. Muistse talukõrtsi hoovis on suitsusaun, ehalkäimise ait ja suveköök. Jalutame veel kaugemasse aega Põhjasõja-eelset kõrtsiteed mööda ning näeme ugrilaste sammasaita, kus talvevarusid hoiti. Astume sisse rehielamusse, mis on on olnud meie esivanemate koduks aastasadu. Mustjõe rehemaja ehitusel pole kasutatud kildugi metalli, saame tunda, kuidas uksed ilma raudhingedeta käivad ja kui palju piiru valgel näha on. Piilume metsavenna punkrisse ja näeme ka, kuidas töötab üks salajane puskarivabrik. Saab toita talutoomi ja töötab karussell!

Matk on mõeldud täiskasvanuile ja sobib ka peredele. Matka viib läbi Mustjõe Kõrtsitalu perenaine Evika Eljas.

 

Mustjõe muuseumküla on arhailine paik keset Kõrvemaa metsi, tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast. Aja jooksul on siia kujunenud etnograafiline teemapark, kus saab näha ja meenutada meie esivanemate sajanditetagust elu-olu, ajalugu ja ehituskunsti.

  • viime läbi ajaloolisi lustakaid ringkäike

  • pakume kohapeal valmistatud talugurmeed

  • korraldame pulmapidusid, seminare ja muid sündmusi

Ajaloohuvilistele. Jalutuskäigul kulgeme mööda Aegviidu alevit ja räägime Aegviidu ajaloost. Jalutame rahulikus tempos ja kestus on ligikaudu 2 tundi.

Jalutuskäigu viivad läbi MTÜ Aegviidu Aeg ajaloohuvilised Signe Juursalu ja Tiina Lõugas.

MTÜ Aegviidu Aeg tegeleb piirkonna ajaloo talletamisega ning kord kuus ilmub ajaleht Aegviidu Aeg. 

MTÜ Aegviidu Aeg Facebookis

Matk kulgeb rahulikus tempos ning vaatleme oma matkateekonnal suvist loodust, tutvume erinevate puude ja taimedega. Jälgime lindude ja loomade tegevusjälgi. Räägime loodus- ja kohajutte. Matkajuht pakub kergeid snäkke matkateekonna kestel. Osalejatel palume kindlasti enda tarbeks kaasa võtta joogivett ja endale meelepäraseid jõudu andvaid ampse. Matka ajaline kestus 3 tundi ja distants 10 km.

Matk on mõeldud täiskasvanutele ja noortele alates 13. eluaastast.

 

N35 Matkaklubi loodi Luua Metsanduskooli matkajuhtide 21. kursuse baasil ja koondab enda alla looduses teadlikult matkajaid ning matkameelseid loodussõpru üle Eesti. Lisaks lihtsalt looduses liikumisele on oluline kogeda ja märgata ümbrust, tutvuda kohalike lugude ja elanikega. Matkaklubi korraldabki peamiselt avatud matku, mida saab ka oma seltskonnale privaatselt tellida. Tutvu lisainfoga kodulehel või kirjuta oma soovid e-postile.

Kõik N35 MATKAKLUBI matkajuhid on lõpetanud matkajuhi eriala Luua Metsanduskoolis ning omavad EKR4 taseme kutsetunnistust.

Matka viib läbi N35 matkaklubi retkejuht Andres Turro, kes on aastal 2023 lõpetanud matkajuhi eriala Luua Metsanduskoolis ning omandas EKR4 taseme kutsetunnistuse. Lisaks Luua Metsanduskoolis omandatule läbis ta Tartu Maaülikoolis 18.10.2022 –08.02.2023 täiendkoolituse “Innovatiivse ja nutika loodusturismi elamuse loomine läbi giiditeenuse”.  Andres on läbinud ka Eesti Punase Risti koolituse “Elupäästev esmaabi” 10.05.2022.

Andres tunneb ennast kindlalt matkajuhina nii jalgsi-, ratta- kui ka paadimatkadel. Paadimatkadel ulatub tema kogemus rohkem kui 30 aastani. Rattaga on ta läbi matkanud etappidena RMK Oandu-Ikla ja Peraküla – Ähijärve matkaraja ning veel sel aastal plaanib ta lõpetada Penijõe-Kauksi matkaraja ratta seljas. Jalgsi matkajana on ta samuti etappidena enamuse Oandu -Ikla matkarajast läbinud ning eelmine aasta alustas ta RMK Hiiumaa matkaraja läbimist, millest nüüdseks on läbitud ligi 180 km.

Andres omab kogemust ka välismatkade korraldajana, läbides aastal 2022 kahel korral Soome 83 kilomeetri pikkuse Karuraja.

Jalgsimatku on Andres aktiivselt korraldanud erinevatele klubidele üle nelja aasta.

https://www.n35matkaklubi.eu/

Matka käigus õpime süütama tuld primitiivsel viisil ja leidma ning puhastama vett. Õpime, kust leida selleks vajalikke materjale ja ehitada vajaminevaid tööriistu metsas. Põikame aeg-ajalt rajalt kõrvale, et leida looduslikke materjale ja teha „käed mustaks“. Matk toimub töötoa stiilis ehk siis kõik kes soovivad saavad ka tegevusi kaasa teha. Matk kestab 1,5-2 h. Eeldatav matka pikkus kuni 2 km.

Osalema on oodatud alates 12-aastased ellujäämistemaatika ja -oskuste huvilised.

 

Matka viib läbi Alvar Sõmer, kes

on loodusemees, kes hakkas metsas käima juba varajases nooruses. Hobideks on pea kõik tegevused, mida looduses saab teha. Näiteks kalapüük, korilus, telkimine, matkamine ja looduses ellujäämine. Teadmised on kogunenud läbi suure kogemuse ja praktika. Alvar tegutseb ellujäämisinstruktorina ja korraldab aastaringselt laste metsa- ja kalastuslaagreid. Ellujäämiskoolitused, lastelaagrid, looduskoolitused, muud metsaüritused. Enamus loodusseiklused ja tegevused on nähtavad ka Perega Looduses YouTube kanalist ja samanimeliselt Facebooki lehelt. 

Hariv nutimäng! Matkamängul, mis kulgeb Sõõriksoo 1,5 km rajal, saab nii laulu, nalja kui ka vajaminevat infot matka ettevalmistamiseks ning RMK Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala ja kaitseala piirangute kohta. Matka kestus 1 – 1,5 tundi.

Matkamäng on sobilik igas vanuses osalejale ja seda saab läbida, kui astud läbi RMK Aegviidu keskusest aadressil Jaama 7, kust saad QR-koodi ning vajadusel ka nutiseadme. Mängu saab läbida nii üksi, sõprade kui ka perega. Sobilik ka noortele iseseisvaks läbimiseks ning peredele väikeste lastega.

 

RMK Aegviidu Külastuskeskus asub kaunite Kõrvemaa metsade ja järvede keskel Aegviidu alevi südames. Kas tuled jalgsi, rattaga, suuskadel või rongiga – siin saad jalgu puhata ning uurida, kuhu ja kuidas edasi. Jagame teavet piirkonna puhkevõimaluste ning siin ristuvate RMK matkatee harude kohta. Huvilised saavad uudistada erinevaid näitusi, ekspositsioone, vaadata loodusfilme.

https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/aegviidu-korvemaa-puhkeala 

Trekzone matkajuht Martin Suga räägib jalgsimatkamise põhitõdedest, muuhulgas arutatakse teemadel: mida matkal vaja läheb, mida matkale söögiks kaasa võtta ning kuidas asjad kotti paigutada.

 

TrekZone OÜ sündis asutajaliikme pikaajalisest ravimatust kiindumusest matkamise vastu 2019. aasta aprillikuus. Otsustavaks asjaoluks saigi, et hobimatkakorraldajana leiab võimaluse matkamiseks heal juhul korra kuus, elukutselisena peaaegu piiramatult. Aga kes tol hetkel oskas aimata, et koroonapiirangute ja avalike ürituste keelustamiseni on jäänud aega vaid napid 10 kuud…

Õnneks aasta 2022 kevadel kadusid kõik viimasedki piirangud koos viimase lumega ning juba paari nädalaga muutus õhuloss/idufirma korralikult toimivaks matkakorraldusettevõtteks. Juba ennetavalt sai ettevõttest kohe aasta alguses Eesti Matkaliidu liikmesorganisatsioon, et olla osaline ka üleriigilise tähtsusega matkateemalistes küsimustes ja ettevõtmistes.

Käesoleva aasta põhitegevuseks on kujunenud looduses ööbimistega jalgsimatkad Eestis ja Soomes ning võime uhkusega väita, et senised matkalised pole meie matkadega mitte ainult rahule jäänud, vaid ootuseid on ka uhkelt ületatud. Seda joont kavatseme hoida ka tulevikus, suurendades samal ajal gruppide täituvust, matkade mitmekesisust ning laiendades tegevuspiirkonda – soovime peagi lisaks Eestile ja Soomele korraldada matkasid ka teistes naaberriikides (v.a. Venemaa) ning oluliselt kaugemalgi. Pole vahet, kas oled juba kogenud matkaguru või alles oma esimest mitmepäevast jalgsimatka otsiv uudishimulik matkahuviline, meiega matkata on alati tore ning positiivsed elamused, üllatused ja emotsioonid garanteeritud!

https://trekzone.ee/

Räätsa- ja jalgsimatk on kui avastusretk kõige kaunimal maastikul Eestis ja Põhja-Kõrvemaal. Nimelt alustame matka RMK Koersilla parklast ning liigume üle võrratu Jussi kanarbikunõmme, üle Aegviidu – Liiapeski oosi Võhma rappa, matkame räätsadega rabas ning supleme rabalaukas. Seejärel viib teekond meid edasi jalgsimatkana. Matkadistants orienteeruvalt kuni 15km. Lisaks ujumispausidele teeme ka mustika ja pohla peatusi, ehk leiame ka veel suussulavaid murakaid ja esimesi kukeseeni. Matka ajaline kestus orienteeruvalt 3,5 tundi.

Matk on mõeldud matkasõbrale, kes armastab loodust ja liikumist, kes hindab metsatoitu ja hetkes olemist ning kes on valmis ka pikemat matka ette võtma. 

 

Matka viib läbi Uuejärve Matkapesa perenaine Marilin Pehka.

Uuejärve Matkapesa on elustiili ettevõte, mis propageerib matkamist, liikumist ja looduses viibimist. Matkamine võib olla kui seiklus, kui avastusretk, kui iseenda leidmine ja oma füüsiliste võimete proovilepanek. Kõik see, mis loob meile häid emotsioone ja meeldivaid mälestusi. Igal hetkel avastame ja õpime midagi uut – on see siis loodusseadus, iseenda võimekuse tunnetamine, söödavate taimede korilus või metsloomade toimetuste märkamine. Looduses viibimine õpetab meid austama ja hindama seda kõike, mis meil on olemas kohati liigagi iseenesest mõistetavalt.

Töötoad

Programmis leidub mitmekülgseid ja harivaid matkamisteemalisi töötubasid, kus avaneb võimalus oma oskusi täiendada ning uusi teadmisi omandada.

Luureretked OÜ instruktor räägib ellujäämise põhitõdedest ja tehakse praktilisi harjutusi, kuidas metsas hakkama saada. Lisaks harjutatakse kätt vibu laskmises. 

 

Luureretked OÜ on ettevõte, mille tegevusvaldkond on loodusturism/militaarturism.
Ettevõtte missioon on pakkuda erinevatele sihtgruppidele paindlikku, uuenduslikku, unustamatut, seikluslikku ja harivat meelelahutust looduse rüppes iga ilmaga, igal aastaajal.

Luureretked meeskonda kuuluvad militaartausta või loodushariduse ja suurte kogemustepagasiga instruktorid. 

Niššteenusena pakume militaarturismi, kus klient ei pea muretsema millegi muu pärast, kui vaid kokkulepitud ajal lähtekohta tulema. Meie hoolitseme varustuse ja toidu eest. Pakume nii päevaseid  (3-5 tundi), kui ka ööpäevaseid (24 tundi ja rohkemgi) üritusi. Ootame nii ettevõtteid, trennikaaslasi, kui pere-ja sõpruskondi.

Mis saaks olla lõbusam, kui teha sünnipäev õues? Oled suur või oled väike, pakume elamussünnipäeva just seal, kus Sina soovid. Kõige tähtsam on see, et sünnipäevalaps saab nautida oma pidu ja külalisi, meie teeme kõik muu…

Erilist tähelepanu soovime pöörata koolinoortele, kes saavad esmased teadmised, kuidas looduses hakkama saada. Teeme avatud üritusi- laagreid ning matkasid, aga soovi korral saad just oma seltskonnale tellida elamusürituse!

Rendivalikust leidub treiler, kümblustünn, telksaun.

https://luureretked.com/

Kirjeldus on uuendamisel!

Trekzone matkajuht Martin Suga räägib jalgsimatkamise põhitõdedest, muuhulgas arutatakse teemadel: mida matkal vaja läheb, mida matkale söögiks kaasa võtta ning kuidas asjad kotti paigutada.

Kõik on oodatud läbi astuma Trekzone alalt ning liituda võib jooksvalt kogu päeva vältel!

TrekZone OÜ sündis asutajaliikme pikaajalisest ravimatust kiindumusest matkamise vastu 2019. aasta aprillikuus. Otsustavaks asjaoluks saigi, et hobimatkakorraldajana leiab võimaluse matkamiseks heal juhul korra kuus, elukutselisena peaaegu piiramatult. Aga kes tol hetkel oskas aimata, et koroonapiirangute ja avalike ürituste keelustamiseni on jäänud aega vaid napid 10 kuud…

Õnneks aasta 2022 kevadel kadusid kõik viimasedki piirangud koos viimase lumega ning juba paari nädalaga muutus õhuloss/idufirma korralikult toimivaks matkakorraldusettevõtteks. Juba ennetavalt sai ettevõttest kohe aasta alguses Eesti Matkaliidu liikmesorganisatsioon, et olla osaline ka üleriigilise tähtsusega matkateemalistes küsimustes ja ettevõtmistes.

Käesoleva aasta põhitegevuseks on kujunenud looduses ööbimistega jalgsimatkad Eestis ja Soomes ning võime uhkusega väita, et senised matkalised pole meie matkadega mitte ainult rahule jäänud, vaid ootuseid on ka uhkelt ületatud. Seda joont kavatseme hoida ka tulevikus, suurendades samal ajal gruppide täituvust, matkade mitmekesisust ning laiendades tegevuspiirkonda – soovime peagi lisaks Eestile ja Soomele korraldada matkasid ka teistes naaberriikides (v.a. Venemaa) ning oluliselt kaugemalgi. Pole vahet, kas oled juba kogenud matkaguru või alles oma esimest mitmepäevast jalgsimatka otsiv uudishimulik matkahuviline, meiega matkata on alati tore ning positiivsed elamused, üllatused ja emotsioonid garanteeritud!

https://trekzone.ee/

Lasteprogramm

Kas Sa tead seda tunnet, kui lapsed on veel väiksed, aga tahaks käia kogu perega muretult kultuurielu nautimas? Aegviidu Matkafestival on mõelnud sellele igal sammul! Kõlakoja pargis on avatud laste mänguväljak, madalseikluspark ja isegi rula- ja tõukeratta rämp. Lisaks seame parki üles põneva  orienteerumislabürindi ning programmis on mõned matkad, mis on suunatud just lastele ja peredele. Toitlustusvalikutest leiab meelepärast igale maitsele ja pisemate lõunauinaku saab veeta mõnusalt vankriga metsas jalutades.

Aegviidu Kõlakoja pargis asub liumäega kiikumisala ning liivakast ka kõige pisematele matkalistele.

Aegviidu Kõlakoja pargis asuv madalseikluspark pakub meeleolukat tegevust vabas õhus nii suurtele kui väikestele.

Hea teada: rajale minek toimub omal vastutusel. Kohapeal ei ole instruktori järelvalvet ega ei pakuta turvavarustust.

Orienteerumisklubi Põrgupõhja seab Matkafestivali ajaks üles vahva orienteerumise läbürindi, kus proovile saavad panna end nii pisemad kui suuremad orienteerumishuvilised. Võimalik valida erinevate raskusasmete vahel. Sobilik iseseisvaks läbimiseks, sõpradega või peredele väikeste lastega.

NUTIMÄNG! Matkamäng on mõeldud iseseisvaks läbimiseks ning on sobilik igas vanuses osalejale ja seda saab läbida kui astud läbi RMK Aegviidu külastuskeskusest aadressil Jaama 7, Aegviidu, kust saad QR-koodi ja vajadusel ka nutiseadme. Keskus on avatud kuni kella 17-ni! Matkamängul, mis kulgeb Sõõriksoo 1,5 km rajal, saab nii laulu, nalja kui ka vajaminevat infot matka ettevalmistamiseks ning RMK Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala ja kaitseala piirangute kohta. Matka kestus 1 – 1,5 tundi.

Aegviidu Kõlakoja pargis asub minirämp rula või tõukeratastega trikitamise jaoks. 

Hea teada: rämbi kasutamine toimub omal vastutusel. Kohapeal ei ole instruktori järelvalvet ega ei pakuta turvavarustust. Kiivri kandmine on rangelt soovituslik!

Toitlustus

Aegviidu Kõlakoja pargis pakuvad sooja sööki, snäkke ning jooke mitmed toitlustajad. Lisaks on võimalik külastada Aegviidu kodukohvikuid ja kohalikke toitlustusettevõtteid.

Aru Mõis | snäkid ja vinoteek

Metsakoduköök | metsatoit

Thai Köök | soe söök

TM Burks | tänavatoit ja burgerid

 

10. augustil avavad Aegviidu Matkafestivali raames uksed ligikaudu 10 põnevat kodukohvikut! 

Kohvikud on avatud kell 12:00-16:00.

Lisame täpsema info ja interaktiivse kaardi augusti alguses.

KIIRUSTA, SEST PILETITE ARV ON PIIRATUD!

Varajane festivalipass kuni 31.5.2024:

Täiskasvanud 15€
Noored alates 13a 7€
Lapsed kuni 12a tasuta

Festivalipass eelmüügist alates 1.6.2024: 

Täiskasvanud 19€
Noored alates 13a 9€
Lapsed kuni 12a tasuta

Piletid kohapeal 10.8.2024: 

Täiskasvanud 25€
Noored alates 13a 10€
Lapsed kuni 12a tasuta

Shopping Cart